+380 96 895 13 57

Що краще — газобетон або пінобетон?

Без категории

Що краще — газобетон або пінобетон?

Подібності та відмінності

Порівнювати будівлі з газобетону і пінобетону має сенс за певними критеріями.

Сімейство ніздрюватих бетонів досить обширне, але газобетон і пінобетон – найбільш затребувані його представники. При цьому вони мають як подібності, так і чимало відмінностей.

Газо-і пінобетон ріднить насамперед наявність всередині повітряних бульбашок, що значно підвищують їх теплоізоляційні характеристики в порівнянні, скажімо, з цеглою. Обидва матеріали відносно легкі, що дає перевагу при монтажі: спеціальні підйомні механізми для пінобетонних і газобетонних блоків не потрібні. Та й швидкість будівництва з таких бетонів набагато вище, ніж у випадку зведення дерев’яних або цегляних стін. Як газобетон, так і пінобетон легко пиляються і свердляться, що полегшує створення отворів і технологічних отворів в монолітних стінах. Міцність цих матеріалів дозволяє при будівництві малоповерхових будівель обходитися без жорсткого каркаса, тобто зводити несучі стіни.

Проте газобетон і пінобетон розрізняються за технологією віготовлення і набору інгредієнтів.

Газобетон

Газобетон, або, інакше кажучи, автоклавний ніздрюватий бетон, проводиться в промислових умовах за допомогою автоклавів, в яких підтримуються високі тиск і температура.

У вихідну суміш входять кварцовий пісок, портландцемент, негашене вапно кальцієва, алюмінієва пудра і вода. Газобетон відноситься до групи легких бетонів. При щільності (об’ємній масі) від 400 до 600 кг/м3 він в 3-5 разів легше силікатної цегли, але характеризується досить високою міцністю на стиск: 28-45 кгс/см2. Стандартний блок 600 х 250 х 200 мм важить 18 кг і може замінити в цегляній стіні 17 цеглин загальною вагою 60 кг.

Пінобетон

Пінобетон представляє собою суміш в’яжучого на основі портландцементу і піноутворювача, яка твердне природним чином. В якості піноутворювача використовуються спеціальні синтетичні піноутворювачі або органічні гідролізатори протеїнів. Приготований таким способом склад заливають у форму і, після застигання, розпилюють.

Виготовлений в заводських умовах пінобетон поставляється у вигляді великоформатних блоків . Найбільш поширені блоки 600 х 300 х 200 мм. Пінобетонний блок теж може замінити велику кількість цегли стандартного розміру, будучи при цьому в кілька разів легше кладки.

Відмінність газобетону від піноблоку.

Порівнювати будівлі з газобетону і пінобетону має сенс за певними критеріями.

За теплоізоляційними характеристиками обидва матеріали дуже подібні, а розрізняються вони в основному по гігроскопічності.

Пінобетон вбирає воду значно гірше, ніж газобетон, оскільки бульбашки газу всередині пінобетонного блоку ізольовані один від одного. І якщо кинути пінобетонний блок у воду, то він буде дуже довго плавати, не насичуючись водою.

У газобетоні, крім бульбашок, є капіляри, тому він суттєво більш гігроскопічній, ніж пінобетон. При зберіганні на відкрітому повітрі газобетон набирає вологу (навіть — пару, а не тільки воду з дощу і туману). Це суттєво погіршує його теплопровідність. Крім того, прі замерзанні мокрій газобетон почне крішитися та руйнуватися.

Як ви розумієте, навіть, якщо стіна з газобетону закрита пінопластовим покриттям та пофарбована, вода завжди знайде шлях через тріщини. І газобетонна будівля тому – це завжди ризик.

Звукоізоляція та конструктівна міцність

Інший важливий фактор – звукоізоляційний. Пінобетон, зазвичай, випускають в більш високій щільності, ніж газобетон. Справа в тому, що газобетон має нижчу собівартість лише при щільності 250-300 г/дм.куб. (марки D 250, D300). А от при використанні марок D500 — D 1200 більше підходить пінобетон: тут його собівартість – суттєво нижча.

І саме пінобетон високих марок D500 — D 800 має високі звукоізоляційні властивості. Тому саме його краще використовувати для перегородок (що, зазвичай, не роблять в сучасних багатоповерхівках.

Також пінобетон високих марок D500 — D 1200 можна використовувати для будівель до 2 поверхів без бетонного каркасу: він може витримувати значні конструкційні навантаження.

Ще один важливий критерій — єкологічний

У складі пінобетону лише мінеральні речовини, які не завдають ніякої шкоди людському організму. У склад газобетона входить алюмінієва пудра, яка взаємодіє з продуктами гідратації цементного розчину з виділенням водню, у результаті чого всередині масиву і з’являються бульбашки. І якщо газобетонний блок зволожити, то з нього може виділятися залишковий водень.

Тому пінобетон, на відміну від газобетону, не несе ніякої небезпеки для жителів побудованих з них будинків. Синтетичні речовини в складі пінобетону взагалі відсутні; він — не гниє, не покривається пліснявою, його природна радіоактивність нижче встановленої для цегли або гіпсу, а при високих температурах пінобетон поводиться нейтрально: не підтримує горіння і не виділяє небезпечних для здоров’я речовин.

Загалом, при виборі між газо- і пінобетоном потрібно виходити з параметрів, що викладені вище. А саме: якщо ви будуєте для себе, для власного комфорту, безпеки, екологічності, то пінобетон – це найкращий матеріал за параметрами ціна – якість.

Для більш детальної інформації, або щоб зробити замовлення, зв’яжіться з нами.